Вівторок, 21 Липня, 2026
Вівторок, 21 Липня, 2026
ГоловнаНовиниГрошіВ Україні вперше арештовану криптовалюту хакерів передали державі

В Україні вперше арештовану криптовалюту хакерів передали державі

Україна вперше передала арештовані криптоактиви під контроль держави. На криптогаманець АРМА перераховано понад 8,3 млн USDT — це понад 372 млн гривень.

Про це повідомив Генеральний прокурор України Руслан Кравченко.

Хто стоїть за злочинною схемою

Криптовалюта зберігалася на гаманцях, підконтрольних учаснику міжнародного хакерського угруповання. За даними слідства, члени групи здійснювали кібератаки на громадян і компанії в країнах Європи та США, викрадали конфіденційну інформацію, вимагали викуп, а отримані кошти легалізовували в Україні через купівлю нерухомості, автомобілів та іншого дороговартісного майна. Орієнтовні збитки від діяльності угруповання перевищують 100 млн доларів.

Що заарештовано у справі

У межах розслідування правоохоронці затримали чотирьох учасників групи, зокрема організатора — всі перебувають під вартою. Загалом у справі заарештовано активи на понад 11,1 млн доларів: житлові будинки, квартири, автомобілі, близько 1 млн доларів готівкою та криптовалюта в еквіваленті понад 8,3 млн доларів.

Розвиток криптовалютного ринку

Раніше повідомлялось, що у 2025 році обсяг чистих витрат за криптовалютними картками Visa зріс на рекордні 525%, що свідчить про перетворення цифрових активів на звичний інструмент для щоденних розрахунків. Згідно з даними Dune Analytics, які наводить Cointelegraph, лідером ринку стала картка від проєкту EtherFi з показником 55,4 мільйонів доларів, тоді як її найближчий конкурент Cypher зафіксував 20,5 мільйонів доларів.

На тлі такої динаміки компанія Visa активно готує підґрунтя для масштабування криптоплатежів у 2026 році. Платіжний гігант подвоїв зусилля в інтеграції стейблкоїнів, забезпечивши підтримку розрахунків уже в чотирьох різних блокчейнах. Крім того, Visa створила спеціальну консультативну команду для допомоги банкам і фінтех-компаніям у запуску власних платіжних продуктів на базі стейблкоїнів.

Актуально

Мільйонні збитки та тисячі згорілих книг: Книголав оцінив наслідки російського удару по складу

Попри значні втрати, керівництво компанії запевнило, що продовжуватиме операційну діяльність, й вже зараз працює над відновленням логістики.

Служба зайнятості запустила першого в Україні голосового AI-асистента: як він працює

За час тестового режиму ШІ уже опрацював 2,7 тисячі вхідних дзвінків, тим самим скоротивши середній строк очікування відповіді до 18 секунд.

Чи буде один кубометр за 90 гривень: у КМДА уточнили тариф на воду для киян

Вартість послуги централізованого водопостачання та водовідведення становитиме 63,79 грн за кубометр.

Тютюн, мова та алкоголь: за яку рекламу бізнес штрафували найбільше у першому півріччі 2026 року

Основою статистики за кількістю штрафів та відкритих справ стали рекламодавці тютюну, порушники мовного закону й виробники алкоголю.

Вентилятори в топі – як спека змінила купівельні звички українців

Вентилятори вперше за останні три роки увійшли до десятки найпопулярніших категорій товарів.

Pepco визначилася, де відкриє перші магазини в Україні – названо чотири міста

Компанія планує вийти на український ринок у другій половині 2026 року.

Німеччина випередила Францію за закупівлею українського меду – що відбувається на ринку

Продавати мед у ЄС вигідно. Навіть із 17-відсотковим митом попит там залишається стабільним, а ціни — привабливими.

Спека, війна та дорога логістика змінили ринок бутильованої води в Україні — продажі зросли на 30%

За оцінками найбільшого українського виробника мінеральної води IDS Ukraine,...

Цікаві записи

Схожі публікації