Вівторок, 7 Липня, 2026
Вівторок, 7 Липня, 2026
ГоловнаНовиниRevolut до кінця липня остаточно заблокує прийом нових депозитів в USDT

Revolut до кінця липня остаточно заблокує прийом нових депозитів в USDT

Фінтех-платформа Revolut із головним офісом у Великій Британії оголосила про повне вилучення (делістинг) найпопулярнішого у світі стейблкоїна Tether (USDT). Компанія, яка обслуговує понад 40 млн користувачів, почала інформувати клієнтів про це рішення через мобільний додаток та електронну пошту.

Про це повідомляє Сointelegraph. 

Головною причиною делістингу керівництво платформи називає "регуляторні політики та міркування щодо управління ризиками", маючи на увазі наслідки впровадження жорсткого європейського регламенту MiCA (Markets in Crypto-Assets), зокрема обмежень статті 46 щодо неавторизованих стейблкоїнів.

Графік обмежень

Процес вилучення активу з платформи відбуватиметься поетапно протягом літа 2026 року, а саме:

  • 6 липня – повне припинення можливості купівлі стейблкоїна USDT користувачами платформи;
  • 30 липнязупинка приймання нових депозитів у USDT (будь-які вхідні трансакції після цієї дати будуть відхилені);
  • 31 серпня – остаточний делістинг, тобто цей день стане крайнім терміном, до якого користувачі можуть вільно продати або вивести токени на зовнішні гаманці.

Важливе застереження для власників рахунків: якщо клієнти Revolut не продадуть або не виведуть свої активи в USDT до кінця серпня, платформа проведе примусову автоматичну конвертацію. Таким чином, усі залишки токенів будуть перераховані в базову національну валюту рахунку за ринковим обмінним курсом, що діятиме на день конвертації.

Лист Revolut до користувачів / Фото: Сointelegraph

Регуляторний контекст

Рішення Revolut є прямим наслідком інтеграції компанії в правове поле Європейського Союзу. У листопаді 2025 року Європейське управління з нагляду за ринком цінних паперів (ESMA) включило Revolut до офіційного реєстру постачальників послуг у сфері криптоактивів (CASP) після отримання ліцензії від Комісії з цінних паперів і бірж Кіпру (CySEC).

Відповідно до нормативних стандартів ЄС, ліцензовані європейські платформи не мають права підтримувати токени, емітенти яких відмовилися адаптувати свою діяльність під вимоги європейських регуляторів. Емітент USDT – компанія Tether – свідомо пішла на цей крок. Генеральний директор Tether Паоло Ардоіно неодноразово виступав із критикою MiCA, називаючи законодавство "недопрацьованим". Найбільше невдоволення компанії викликає обов'язкова вимога утримувати значну частину фінансових резервів стейблкоїна у кредитних установах (банках) на території Євросоюзу. Через таку позицію емітента великі європейські фінансові майданчики та біржі (зокрема Coinbase) почали системно відмовлятися від USDT.

Варто додати, що станом на зараз USDT (Tether) є третім за величиною криптоактивом за ринковою капіталізацією після Bitcoin та Ether із ринковою вартістю 184 млрд доларів. Його найбільший конкурент, USDC від компанії Circle, має ринкову капіталізацію у 73 млрд доларів і посідає п'яте місце серед найбільших криптоактивів за даними CoinGecko. 

Нагадаємо, Нагадаємо, раніше Abiznes писало про те, що криптовалютна біржа Binance може втратити дозвіл на роботу в ЄС з липня 2026 року.

Актуально

Ринок складів Київщини поза Google Maps: як атаки РФ змінили правила експлуатації логістичної нерухомості

За перші місяці в Київському регіоні вже постраждало від ударів РФ понад 10 тис. кв. м логістичних площ.

Польський дискаунтер Pepco планує завоювати ринок України: нішу якого відомого бренду він хоче зайняти

Завдяки універсальній бізнес-моделі польська мережа планує потіснити ключових гравців ринку дисконтного сегмента.

В Україні збудували або будують 37 заводів в індустріальних парках

До 2022 року локалізація залишалася гаслом без реального наповнення, тепер вона перетворилася на помітний економічний феномен.

Росія за місяць атакувала близько 100 українських АЗС: чи загрожує дефіцит палива на ринку

Мельничук наголосив на тому, що паливний ринок "перебудовується швидше, ніж летить шахед", тому дефіцит пального не загрожує.

На окупованих територіях України зареєстровано понад 146 тисяч ФОПів

За українським законодавством підприємці з податковою адресою на ТОТ не мають права легально працювати. Усі укладені ними правочини вважаються нікчемними.

Український Kormotech виходить на ринок Бельгії — чотири бренди з'явилися у мережі Famiflora

Партнерство виникло після випадкової зустрічі команд на торговій виставці в Бангкоку.

Уряд планує підписати Drone Deal із сімома країнами НАТО — хто отримає українські технології

Україна має намір виставити на продаж військові технології. До...

Російська атака зупинила роботу Doppio Coffee — одного з лідерів українського кавового ринку

Українська кавова компанія Doppio Coffee оголосила про тимчасове призупинення...

Цікаві записи

Схожі публікації