Вівторок, 7 Липня, 2026
Вівторок, 7 Липня, 2026
ГоловнаНовиниГрошіВ Україні вперше арештовану криптовалюту хакерів передали державі

В Україні вперше арештовану криптовалюту хакерів передали державі

Україна вперше передала арештовані криптоактиви під контроль держави. На криптогаманець АРМА перераховано понад 8,3 млн USDT — це понад 372 млн гривень.

Про це повідомив Генеральний прокурор України Руслан Кравченко.

Хто стоїть за злочинною схемою

Криптовалюта зберігалася на гаманцях, підконтрольних учаснику міжнародного хакерського угруповання. За даними слідства, члени групи здійснювали кібератаки на громадян і компанії в країнах Європи та США, викрадали конфіденційну інформацію, вимагали викуп, а отримані кошти легалізовували в Україні через купівлю нерухомості, автомобілів та іншого дороговартісного майна. Орієнтовні збитки від діяльності угруповання перевищують 100 млн доларів.

Що заарештовано у справі

У межах розслідування правоохоронці затримали чотирьох учасників групи, зокрема організатора — всі перебувають під вартою. Загалом у справі заарештовано активи на понад 11,1 млн доларів: житлові будинки, квартири, автомобілі, близько 1 млн доларів готівкою та криптовалюта в еквіваленті понад 8,3 млн доларів.

Розвиток криптовалютного ринку

Раніше повідомлялось, що у 2025 році обсяг чистих витрат за криптовалютними картками Visa зріс на рекордні 525%, що свідчить про перетворення цифрових активів на звичний інструмент для щоденних розрахунків. Згідно з даними Dune Analytics, які наводить Cointelegraph, лідером ринку стала картка від проєкту EtherFi з показником 55,4 мільйонів доларів, тоді як її найближчий конкурент Cypher зафіксував 20,5 мільйонів доларів.

На тлі такої динаміки компанія Visa активно готує підґрунтя для масштабування криптоплатежів у 2026 році. Платіжний гігант подвоїв зусилля в інтеграції стейблкоїнів, забезпечивши підтримку розрахунків уже в чотирьох різних блокчейнах. Крім того, Visa створила спеціальну консультативну команду для допомоги банкам і фінтех-компаніям у запуску власних платіжних продуктів на базі стейблкоїнів.

Актуально

Ринок складів Київщини поза Google Maps: як атаки РФ змінили правила експлуатації логістичної нерухомості

За перші місяці в Київському регіоні вже постраждало від ударів РФ понад 10 тис. кв. м логістичних площ.

Польський дискаунтер Pepco планує завоювати ринок України: нішу якого відомого бренду він хоче зайняти

Завдяки універсальній бізнес-моделі польська мережа планує потіснити ключових гравців ринку дисконтного сегмента.

В Україні збудували або будують 37 заводів в індустріальних парках

До 2022 року локалізація залишалася гаслом без реального наповнення, тепер вона перетворилася на помітний економічний феномен.

Росія за місяць атакувала близько 100 українських АЗС: чи загрожує дефіцит палива на ринку

Мельничук наголосив на тому, що паливний ринок "перебудовується швидше, ніж летить шахед", тому дефіцит пального не загрожує.

На окупованих територіях України зареєстровано понад 146 тисяч ФОПів

За українським законодавством підприємці з податковою адресою на ТОТ не мають права легально працювати. Усі укладені ними правочини вважаються нікчемними.

Український Kormotech виходить на ринок Бельгії — чотири бренди з'явилися у мережі Famiflora

Партнерство виникло після випадкової зустрічі команд на торговій виставці в Бангкоку.

Уряд планує підписати Drone Deal із сімома країнами НАТО — хто отримає українські технології

Україна має намір виставити на продаж військові технології. До...

Revolut до кінця липня остаточно заблокує прийом нових депозитів в USDT

Станом на зараз USDT (Tether) є третім за величиною криптоактивом за ринковою капіталізацією після Bitcoin та Ether із ринковою вартістю 184 млрд доларів.

Цікаві записи

Схожі публікації