Український сервіс подарунків-вражень Bodo ухвалив рішення до 1 липня 2026 року повністю ліквідувати свою мережу фізичних точок продажу у торгівельно-розважальних центрах. Попри те, що саме офлайн-точки свого часу допомогли компанії сформувати культуру дарування емоцій та популяризувати цей формат в Україні, бренд вирішив повністю сфокусуватися на діджитал-сегменті.
Про це повідомляє Forbes Ukraine.
За даними компанії, її виторг за 2025 рік становив 257 млн грн, а станом на червень 2026 року в мережі залишається працювати лише 10 корнерів (на піку розвитку власна мережа налічувала 14 точок), які будуть закриті одночасно задля точної фіксації фінансового та операційного ефекту від трансформації бізнес-моделі.
Чому Bodo виходить з офлайну: ключові причини
Засновник компанії Віталій Дрозд та профільні аналітики виділяють кілька факторів, що зумовили відмову від класичної роздрібної торгівлі:
- фізичні точки продажу, перші з яких з'явився ще у 2013 році в київському ТРЦ "Глобус", вже повністю виконали свою місію з навчання українських споживачів новому типу емоційних презентів;
- левова частка замовлень у Bodo (близько 70%) оформлюється на цей винятково через інтернет (онлайн-продажі домінують);
- продажі цифрових сертифікатів та фізичних подарункових коробок зрівнялися, але попит на фізичне пакування падає, оскільки у постійних клієнтів такі фірмові коробки вже є вдома;
- утримання роздрібної мережі потребує великих операційних витрат на персонал, менеджмент та регіональну координацію, які тепер перерозподілять на користь діджитал-розвитку;
- зміна ставлення українців до подарунків-вражень – їх більше не купують спонтанно та імпульсивно просто гуляючи ТРЦ.
Переформатування бізнесу
Вивільнені від закриття роздрібу ресурси компанія спрямує на маркетинг, розробку нових діджитал-продуктів та зміну позиціонування. Надалі Bodo намагатиметься відійти від винятково подарункової моделі ("емоція для іншої людини") та планує зайняти велику нішу планування особистого вільного часу самого клієнта.
За словами Віталія Дрозда, компанія прагне стати умовним "Booking у сфері дозвілля", допомагаючи людям легко наповнювати життя враженнями: від ідей для сімейних вихідних і побачень до коротких подорожей. Такий формат дозволить взаємодіяти зі споживачами щотижня, а не кілька разів на рік, коли виникає привід для купівлі презенту до свята.

Ризики та тренди воєнного часу
Основним ризиком закриття точок засновник називає втрату частини імпульсивних купівель напередодні свят. Проте розвиток логістики в країні цей ризик нівелює: сучасна щільна мережа поштоматів та відділень "Нової пошти" функціонує буквально під кожним будинком.
З іншого боку, CEO маркетингової агенції Grape Юрій Гладкий припускає, що бренд частково став заручником психологічного стану суспільства "не на часі", коли через тривалу війну частина аудиторії свідомо відкладає святкування. На противагу цьому аналітик відзначає глобальний світовий тренд YOLO (You Only Live Once – "живемо один раз"), який фокусує людей саме на імпульсивних рішеннях та отриманні емоцій "тут і зараз", що може підіграти оновленій цифровій моделі Bodo.
Нагадаємо, раніше Abiznes писало про те, що Uklon запустив власний маркетплейс Uklon Store та почав на ньому із продажу квітів.
