Середа, 22 Квітня, 2026
Середа, 22 Квітня, 2026
ГоловнаНовиниГрошіНовий закон про акциз: як зміниться оподаткування виробників спирту в Україні

Новий закон про акциз: як зміниться оподаткування виробників спирту в Україні

Верховна Рада України 9 жовтня 2024 року ухвалила законопроєкт № 12038-1, який вносить суттєві зміни до Податкового кодексу України щодо оподаткування виробників спирту етилового та біоетанолу. Ключовою новацією стало запровадження концепції гарантованого податкового зобов'язання при визначенні того, яким має бути акциз на спирт.

Гарантоване податкове зобов'язання розраховується на основі максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту. Гарантоване податкове зобов'язання обчислюватимуть за формулою:

ГПЗ = Об х К x Ст,

де Об – обсяг спирту етилового, біоетанолу в літрах 100- відсоткового спирту етилового, визначений як максимальна продуктивність обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу за добу;

К – кількість днів в календарному місяці податкового (звітного) періоду;

Ст – ставка акцизного податку, визначена пунктом 215.3 статті 215 цього Кодексу, діюча на перше число звітного (податкового) періоду.

Виробники зобов'язані надати Державній податковій службі детальний розрахунок максимальної продуктивності свого обладнання до початку діяльності. У разі зміни продуктивності, оновлені дані мають бути надані протягом 30 календарних днів.

Закон встановлює суворі санкції за недотримання нових вимог. Неподання або несвоєчасне подання розрахунку продуктивності, а також несплата податкового зобов'язання з урахуванням гарантованого зобов'язання, можуть призвести до припинення дії ліцензії на виробництво спирту. При цьому повторне отримання ліцензії буде можливе лише через 365 днів.

Ініціатива про новий акциз на спирт спрямована на підвищення прозорості та ефективності оподаткування у спиртовій галузі. Очікується, що нові правила матимуть значний вплив на ринок алкогольної продукції в Україні, стимулюючи виробників до більш відповідального ведення бізнесу та сприяючи збільшенню надходжень до державного бюджету.

Актуально

Соцмережі для дітей в Україні: чи готова влада до обмежень і що кажуть експерти

Для частини українських дітей соцмережі — єдиний канал зв'язку з рідними, що покинули домівки, або батьками на фронті.

Ініціатива Adidas з продажу одного кросівка нарешті запрацювала в Україні

Це правило розповсюджується на весь асортимент взуття у всіх офіційних фізичних магазинах Adidas в Україні, включно з дисконт-центрами (аутлетами).

До $173 тисяч на рік: скільки заробляють вчителі у різних країнах світу

Рейтинг річних зарплат вчителів старшої школи у країнах Організації економічного співробітництва та розвитку за даними звіту Education at a Glance 2025.

Польська мережа Żabka запускає власний кредитний сервіс та відстрочку платежів

Фінансовий сервіс Żappka Pay перетворить популярний мобільний застосунок мережі на повноцінний банківський інструмент.

Єдиний в Україні шинний завод ROSAVA зупинився: 1200 працівників втратили роботу

Підприємство тривалий час перебувало в центрі судових спорів щодо власності та боргів, що тривають з 2018 року.

OnlyFans продає частку після смерті власника: платформу оцінили в $3 млрд

Потенційним покупцем виступає маловідома інвестиційна фірма Architect Capital із Сан-Франциско.

Український текстильний гігант ТК Group підкорив новий європейський ринок

Чернігівські тканини вже успішно купують у Німеччині, Франції, Данії, Литві, Латвії, Румунії, Грузії та Швеції.

89% українців готові їсти одну й ту ж страву щодня: результати опитування Bolt Food

Попри те, що ресторани та доставка стають дедалі доступнішими, домашня їжа залишається найпопулярнішою серед українців.

Цікаві записи

Схожі публікації