У четвер, 12 березня, найбільший столичний забудовник ПрАТ "ХК "Київміськбуд" офіційно оголосив про відновлення виробничої діяльності на своїх майданчиках. Компанія, яка зупинила будівництво понад двох десятків об'єктів ще у 2022 році, після 4-річної перерви починає поступово повертатися до роботи. Це стало можливим завдяки фінансовому вливанню: наприкінці 2025 року з бюджету Києва на відновлення робіт було виділено 2,56 млрд грн.
Про це повідомляє пресслужба компанії.
Де відновлюються роботи?
Як зазначають у "Київміськбуді", будівельна техніка та робітники вже повертаються на такі майданчики м. Києва, як ЖК "Поділ Град" (вул. Дегтярна), "Гвардійський" (вул. Алмазова), "Райдужний" (вул. Кібальчича) та Freedom (Броварський пр-т). Крім того, забудовник відновлює роботи на соціально значущих проєктах в ЖК "Оберіг-2" (вул. Бориспільська), Twin House (вул. Крайня) та "Урлівський-1" (вул. Причальна). Ці об'єкти отримали пріоритет, оскільки там передбачена значна частка квартир для військовослужбовців та працівників МВС.

Також компанія зосередиться на виконанні технічних умов для забезпечення будинків з високим ступенем готовності інженерними комунікаціями. Йдеться про ЖК Mirax (вул. Глибочицька) та "Медовий" (вул. Радченка).
У "Київміськбуді" відверто визнали, що наявних коштів не вистачає для перекриття всіх прогнозних збитків та одночасного запуску всіх 24 майданчиків. Тому компанія застосовує бізнес-підхід "швидких результатів". Тобто черговість відновлення проєктів визначатиметься за чіткими фінансовими та юридичними критеріями:
- Ступінь готовності. Першочергово профінансуються ті ЖК, які можна найшвидше ввести в експлуатацію.
- Баланс доходів і витрат. Перевага надається тим проєктам, де продаж нереалізованих квартир чи комерційних площ може швидко покрити витрати на добудову.
- Юридичний аспект. Ті об'єкти, що мають проблеми з документами чи правовим статусом, будуть розморожені лише після повного врегулювання спорів.
- Кількість інвесторів. Компанія враховуватиме можливість закрити зобов'язання перед якомога більшою кількістю покупців.
- Соціальна відповідальність. Девелопер надаватиме перевагу тим об'єктам, де передбачено житло для захисників та працівників системи внутрішніх справ.
Логіка забудовника полягає в тому, щоб швидко завершити об'єкти з високим ступенем готовності, продати там залишки нерухомості, а отриманий прибуток реінвестувати у добудову більш проблемних чи збиткових проєктів холдингу.
Попри складні ринкові умови та кадровий дефіцит у будівельній галузі, у "Київміськбуді" запевняють, що мають твердий намір виконати зобов'язання перед усіма інвесторами.
Нагадаємо, у листопаді 2025 року НКЦПФР офіційно зареєструвала випуск 10 млрд акцій ПрАТ "ХК №Київміськбуд" номіналом 25 копійок кожна.
