Президент японської Nippon Steel Тадаші Імаї заявив, що компанія розглядає судовий позов проти уряду США як один із "важливих варіантів" дій у відповідь на блокування угоди з придбання U.S. Steel. За словами Імаї, процес перевірки та рішення американського уряду щодо пропозиції про придбання здаються неналежно проведеними, і Nippon Steel "має право на належний розгляд".
Про це повідомляє Reuters.
Керівник японської компанії також зазначив, що не знадобиться багато часу для оголошення контрзаходів щодо рішення уряду США. Nippon Steel та U.S. Steel у спільній заяві назвали рішення Байдена "незаконним". Вони також заявили, що у них не залишилося іншого вибору, окрім як вжити всіх належних заходів для захисту своїх законних прав.

Ситуація викликала занепокоєння в японських ділових колах та уряді. Прем'єр-міністр Японії Шігеру Ішіба назвав рішення Байдена "серйозною справою", яка викликала занепокоєння серед японських підприємств щодо майбутнього двосторонніх інвестицій. Японія є найбільшим інвестором в економіку США, і деякі бізнес-лідери та чиновники висловили побоювання, що невдача угоди може охолодити інвестиційний потік з країни.
Контекст
Нагадаємо, що раніше президент США Джо Байден заблокував запропоноване придбання U.S. Steel японською Nippon Steel вартістю 14,9 мільярда доларів. Як повідомляло агентство Bloomberg, Пропозиція розглядалась майже рік. Байден посилався на міркування національної безпеки. Це рішення поставило під сумнів майбутнє американського промислового гіганта та викликало значний резонанс у політичних колах США.
Обраний президент Дональд Трамп також висловився проти продажу U.S. Steel. У соціальній мережі Truth Social він заявив про свій намір заблокувати угоду та пообіцявши відновити втрачені позиції компанії через податкові пільги та тарифи.

Про компанію
Nippon Steel Corporation заснована 2012 році. Компанія побудувала перший великий металургійний комбінат в Японії. Його зведення розпочалося 1896 року в місті Яхата за участю німецьких фахівців. У 1934 році цей та кілька інших комбінатів були об'єднані з шахтами в Імперську сталеливарну компанію. Після Другої світової війни американська влада розділила компанію на чотири частини. Через двадцять років дві з них, Fuji Steel та Yawata Steel, об'єдналися в Nippon Steel Corporation.

Сьогодні компанія є найбільшою сталеливарною компанією Японії та третьою за величиною у світі. У 2017 році компанія виробила 47,36 мільйона тонн сталі, з яких 21 мільйон тонн – за межами Японії. Основним напрямком діяльності компанії є виробництво та обробка сталі, що приносить 87,9% виручки. Продукція компанії широко використовується в автомобілебудуванні, будівництві нафто- і газопроводів, залізничному транспорті та будівельній галузі.
Компанія має диверсифіковану структуру бізнесу, що включає кілька ключових підрозділів. Окрім основного виробництва сталі, Nippon Steel розвиває напрямки інженерних конструкцій та будівництва (4,6% виручки), хімічної продукції (3,5% виручки), нових матеріалів (0,7% виручки) та системних рішень у сфері інформаційних технологій (3,4% виручки). Географічно 65% виручки компанії припадає на внутрішній японський ринок, а 22,4% – на інші країни Азії. Виробничі потужності Nippon Steel розташовані в багатьох країнах світу, включаючи КНР, Індію, Тайвань, Південну Корею, Індонезію, Австралію, США, Бразилію, Україну, Польщу, Німеччину та Нідерланди.
