Вівторок, 21 Липня, 2026
Вівторок, 21 Липня, 2026
ГоловнаНовиниБізнесВід Pizza Day до McDonald's: які мережі відкрили найбільше закладів у 2024...

Від Pizza Day до McDonald's: які мережі відкрили найбільше закладів у 2024 році

Дослідження Poster виявило лідерів ресторанного ринку України за кількістю відкритих закладів у 2024 році. Аналіз охопив десятки ресторанних мереж та компаній, які демонструють активне зростання та розширення бізнесу.

Беззаперечним лідером рейтингу стала мережа Pizza Day, яка відкрила 81 новий заклад. На другому місці — мережа "Галя Балувана" з 70 новими локаціями в Україні. Крім основного бренду, компанія розвиває інші проєкти: Gabar (9 нових локацій), польську франшизу Wesola Pani (40 нових локацій) та MultiCook за кордоном (150 нових локацій).

Трійку лідерів замикає виробник морозива "Файні Льоди". За 2024 рік вони відкрили 53 нові точки. Станом на цей рік мережа представлена у 30 містах та 12 областях України, налічуючи понад 120 локацій.

Інфографіка: Poster

Міжнародна експансія та робота в умовах війни

Цікавим трендом став активний вихід українських ресторанних мереж на міжнародний ринок. Зокрема, Lviv Croissants відкрили заклади в Польщі, Словаччині, Чехії та США. Мережа "Чорноморка" розширила присутність у Європі, відкривши 4 заклади. В Lviv Croissants розширення розглядають як комплексну стратегію, де географічна експансія поєднується з адаптацією меню та маркетинговими інструментами під локальні ринки. Відкриття закладів одразу в чотирьох країнах підтверджує високий рівень готовності українських брендів до міжнародної конкуренції.

Gastrofamily розпочав рік з непростою історією відкриття ресторану "Барсук" у Києві, який постраждав від вибухової хвилі за п'ять днів до старту. Незважаючи на пошкодження, заклад продовжив роботу. Протягом року компанія відкрила сім закладів в Україні та два в Польщі.

McDonald's інвестував у розширення мережі в Україні $29 млн, відкривши вісім нових ресторанів у Чернівцях, Одесі, Львові, Боярці, Ковелі, Вінниці та два в Києві.

Дослідження показало, що український ресторанний бізнес продовжує динамічно розвиватися та впроваджувати новітні технології. Зокрема, Pizza Day демонструє унікальний підхід впровадження штучного інтелекту в щоденні операційні процеси.

Адаптація бізнесу до умов великої війни

Повномасштабна війна стала серйозним випробуванням для українського ресторанного сектору. На початку конфлікту галузь зазнала значних втрат: закрилося 37% закладів харчування, сектор втратив до 60% працівників, а прибутки скоротилися вдвічі. Незважаючи на складні умови, ресторанний бізнес України продемонстрував неймовірну адаптивність та стійкість.

Скріншот презентації про стан ресторанного бізнесу під час війни проведене Програмою USAID з аграрного і сільського розвитку та Національною асоціацією громадського харчування

Такі результати показало дослідження про стан ресторанного бізнесу під час війни проведене Програмою USAID з аграрного і сільського розвитку та Національною асоціацією громадського харчування.

Дані свідчать, що підприємства навчилися швидко реагувати на виклики, змінювати бізнес-моделі та навіть нарощувати виробничі потужності. Трансформація включає диверсифікацію меню, оптимізацію логістики, впровадження нових технологічних рішень.

Актуально

Мільйонні збитки та тисячі згорілих книг: Книголав оцінив наслідки російського удару по складу

Попри значні втрати, керівництво компанії запевнило, що продовжуватиме операційну діяльність, й вже зараз працює над відновленням логістики.

Служба зайнятості запустила першого в Україні голосового AI-асистента: як він працює

За час тестового режиму ШІ уже опрацював 2,7 тисячі вхідних дзвінків, тим самим скоротивши середній строк очікування відповіді до 18 секунд.

Чи буде один кубометр за 90 гривень: у КМДА уточнили тариф на воду для киян

Вартість послуги централізованого водопостачання та водовідведення становитиме 63,79 грн за кубометр.

Тютюн, мова та алкоголь: за яку рекламу бізнес штрафували найбільше у першому півріччі 2026 року

Основою статистики за кількістю штрафів та відкритих справ стали рекламодавці тютюну, порушники мовного закону й виробники алкоголю.

Вентилятори в топі – як спека змінила купівельні звички українців

Вентилятори вперше за останні три роки увійшли до десятки найпопулярніших категорій товарів.

Pepco визначилася, де відкриє перші магазини в Україні – названо чотири міста

Компанія планує вийти на український ринок у другій половині 2026 року.

Німеччина випередила Францію за закупівлею українського меду – що відбувається на ринку

Продавати мед у ЄС вигідно. Навіть із 17-відсотковим митом попит там залишається стабільним, а ціни — привабливими.

Спека, війна та дорога логістика змінили ринок бутильованої води в Україні — продажі зросли на 30%

За оцінками найбільшого українського виробника мінеральної води IDS Ukraine,...

Цікаві записи

Схожі публікації