Середа, 22 Квітня, 2026
Середа, 22 Квітня, 2026
ГоловнаНовиниБізнесСуд зняв арешт з 48% корпоративних прав "Київстар"

Суд зняв арешт з 48% корпоративних прав "Київстар"

Шевченківський районний суд Києва прийняв рішення про повне зняття арешту з 47,85% корпоративних прав компанії "Київстар". Це стосується активів, що належать структурам, пов'язаним із LetterOne – компанією, яка перебуває під контролем російських олігархів Михайла Фрідмана, Петра Авена та Андрія Косогова.

Про це повідомила пресслужба компанії.

Судове рішення скасовує раніше накладені обмеження на корпоративні права, зокрема на 47,85% статутного капіталу "Київстару". Арешт було знято не лише для материнської компанії, але й для всіх українських дочірніх структур групи: Ukraine Tower Company, Kyivstar Tech і Helsi. Раніше ці активи перебували під повним арештом, що унеможливлювало їхню операційну діяльність.

Зняття арешту є кроком для відновлення нормального функціонування компанії. Генеральний директор "Київстар" Олександр Комаров прокоментував рішення, наголосивши, що воно дозволить компанії зосередитися на стратегічних напрямках розвитку. Зокрема, компанія планує продовжити розширення 4G-мережі, підвищити енергетичну стійкість інфраструктури та розвивати цифрові послуги.

Представники міжнародної групи VEON, акції якої торгуються на біржі Nasdaq, також позитивно оцінили судове рішення. Голова правління VEON Огі К. Фабела II підкреслив, що це демонструє прагнення України створити безпечне та прозоре середовище для іноземних інвестицій.

Контекст судової справи

У жовтні 2023 року суд наклав арешт на корпоративні права, що належали російським олігархам Михайлу Фрідману, Петру Авену та Андрію Косогову, які входять до найближчого оточення президента РФ Владіміра Путіна. Цих осіб підозрюють у фінансуванні російської агресії. Первісно було арештовано 100% акцій ПрАТ "Київстар", контрольованих через нідерландську компанію VEON Ltd.

Петро Авен та Михайло Фрідман / Фото: LetterOne Group

Згодом суд уточнив рішення, обмеживши арешт лише частками, що контролюються російськими олігархами. Паралельно відбувалися процеси з іншими телекомунікаційними компаніями. Зокрема, у квітні 2024 року lifecell повідомляв про намір оскаржити рішення щодо заморожування частки Фрідмана, і Апеляційний суд Києва згодом скасував арешт 19,8% акцій компанії.

Про компанію

"Київстар" є провідним українським оператором електронних комунікацій. Станом на березень 2023 року компанія обслуговувала 24,3 мільйони абонентів мобільного зв'язку та понад 1,1 мільйона абонентів домашнього інтернету. Компанія входить до міжнародної групи VEON, акції якої торгуються на біржах NASDAQ та Euronext.

Оператор надає широкий спектр послуг, включаючи мобільний та фіксований зв'язок, 4G, Big Data, хмарні рішення, сервіси кіберзахисту та цифрове телебачення. "Київстар" працює на українському ринку 25 років, має 53 тисячі базових станцій по всій країні та визнаний найбільшим платником податків у телекомунікаційній сфері.

Київстар / Фото: Київстар
Київстар / Фото: Київстар

Наприкінці 2020 року вона запустила 4G на частотах 900 МГц у всіх областях України. У грудні того ж року "Київстар" отримав статус Microsoft Gold Certified Partner, що надає доступ до інноваційних матеріалів та технічної підтримки.

Фінансові показники

У 2 кварталі 2024 року компанія значно збільшила капітальні вкладення, спрямувавши їх на відновлення телекомунікаційної мережі, впровадження нових технологій та забезпечення енергетичної стійкості своїх систем. Зокрема, продовжена реалізація стратегії "4G повсюди" – високошвидкісний мобільний інтернет підключено ще до 133 населених пунктів в Україні протягом другого кварталу.

Загалом за перше півріччя 2024 року швидкісний 4G-зв'язок став доступний в 295 додаткових локаціях. Для забезпечення безперебійної роботи мережі під час блекаутів компанія встановила 115 тисяч нових акумуляторів на базових станціях, здатних підтримувати функціонування впродовж щонайменше 4 годин без зовнішнього живлення.

Фінансові результаті / Дані: Київстар

Капітальні витрати Київстар у 2 кварталі 2024 року зросли на 63,1% у порівнянні з аналогічним періодом 2023-го. Це є частиною стратегії компанії із залучення 1 мільярда доларів інвестицій в економіку України протягом 2023-2027 років.

Попри відчутний вплив воєнних дій на абонентську базу мобільного зв'язку Київстару, компанія демонструє зростання в ряді перспективних напрямків. Зокрема, кількість користувачів цифрового сервісу "Мій Київстар" досягла 5 мільйонів, а послугою Kyivstar TV скористалося на 51,7% більше клієнтів порівняно з аналогічним періодом 2023 року. Такі показники свідчать про стійкий попит на сучасні цифрові рішення та сервіси, які Київстар активно розвиває в рамках своєї стратегії.

Актуально

Соцмережі для дітей в Україні: чи готова влада до обмежень і що кажуть експерти

Для частини українських дітей соцмережі — єдиний канал зв'язку з рідними, що покинули домівки, або батьками на фронті.

Ініціатива Adidas з продажу одного кросівка нарешті запрацювала в Україні

Це правило розповсюджується на весь асортимент взуття у всіх офіційних фізичних магазинах Adidas в Україні, включно з дисконт-центрами (аутлетами).

До $173 тисяч на рік: скільки заробляють вчителі у різних країнах світу

Рейтинг річних зарплат вчителів старшої школи у країнах Організації економічного співробітництва та розвитку за даними звіту Education at a Glance 2025.

Польська мережа Żabka запускає власний кредитний сервіс та відстрочку платежів

Фінансовий сервіс Żappka Pay перетворить популярний мобільний застосунок мережі на повноцінний банківський інструмент.

Єдиний в Україні шинний завод ROSAVA зупинився: 1200 працівників втратили роботу

Підприємство тривалий час перебувало в центрі судових спорів щодо власності та боргів, що тривають з 2018 року.

OnlyFans продає частку після смерті власника: платформу оцінили в $3 млрд

Потенційним покупцем виступає маловідома інвестиційна фірма Architect Capital із Сан-Франциско.

Український текстильний гігант ТК Group підкорив новий європейський ринок

Чернігівські тканини вже успішно купують у Німеччині, Франції, Данії, Литві, Латвії, Румунії, Грузії та Швеції.

89% українців готові їсти одну й ту ж страву щодня: результати опитування Bolt Food

Попри те, що ресторани та доставка стають дедалі доступнішими, домашня їжа залишається найпопулярнішою серед українців.

Цікаві записи

Схожі публікації