Неділя, 26 Липня, 2026
Неділя, 26 Липня, 2026
ГоловнаНовиниБізнесСпіввласник АТБ Буткевич отримав "інвестняню" для нового графітового проєкту

Співвласник АТБ Буткевич отримав "інвестняню" для нового графітового проєкту

Компанія BGV Group Management, створена за ініціативою співвласника торгової мережі АТБ Геннадія Буткевича, стала учасником урядової програми "інвестняня". Для втілення графітового проєкту керівництво компанії уклало меморандум зі спеціалізованою державною установою "Офіс із залучення та підтримки інвестицій" (Ukraine Invest).

Як зазначається на офіційній сторінці компанії у Facebook, Ukraine Invest забезпечить BGV Group Management комплексним супроводом – від інформаційної підтримки до практичних консультацій. Додатково державна установа допомагатиме налагоджувати конструктивний діалог з органами державної влади.

У рамках проєкту BGV Graphite заплановано освоєння Балахівського родовища графіту на території Кіровоградщини. Інвестиційна стратегія передбачає створення сучасного гірничо-збагачувального комплексу та запуск виробництва сферичного графіту – ключового компонента для сучасних літій-іонних акумуляторів.

BGV Group Management / Фото: пресслужба компанії

Реалізація цього амбітного задуму триває вже більше шести років. Стратегічна мета BGV Group Management – стати важливою ланкою у світовій системі виробництва акумуляторних батарей. Паралельно компанія досліджує шляхи для збільшення виробничих потужностей.

Безпосереднім оператором проєкту BGV Graphite виступає дочірня структура "Розвиток Побужжя". Графітовий напрямок BGV Group Management представлений також іншими підприємствами-ліцензіатами. Серед них – "Українська постачальна група", яка отримала офіційний дозвіл на промислове використання Зарічної ділянки Заваллівського родовища, розташованого в Одеській області.

Про Буткевича та BGV Group Management

Геннадій Буткевич – один із впливових бізнесменів України. Його активи оцінюються у 530 мільйонів доларів. У 2021 році він посідав 15 місце у списку Forbes. Буткевич є співзасновником мережі супермаркетів АТБ.

Геннадій Буткевич / Фото: BGV Group Management
Геннадій Буткевич / Фото: BGV Group Management

Інтереси бізнесмена охоплюють різні сфери. Зокрема, він інвестує у видобувний сектор. Також Буткевичу належать Спортивний клуб "Восход" та кінний клуб Equides Club. У 2021 році він став власником ФК "Полісся".

BGV Group Management заснована Буткевичем у 2015 році. Компанія працює у п'яти напрямках: видобуток, переробка, енергоефективність, ритейл та девелопмент. За дев'ять років BGV інвестувала понад 100 мільйонів доларів в українські проєкти. Компанія має ліцензії на розвідку та видобуток дев'яти видів ресурсів.

Серед інших проєктів BGV Group Management – завод з виробництва щебеню в Житомирській області. Інвестиції у цей проєкт склали близько 22 мільйонів доларів. Завод переробляє понад 1,5 мільйона тонн гірничої маси на рік.

Компанія також інвестує у технологічний сектор. Американська компанія BGV Trident Capital, співзаснована Буткевичем, вклала 5 мільйонів доларів у український стартап Deus Robots. Стартап розробляє роботів для складської логістики.

Актуально

Виробник Durex продає бізнес у Росії місцевому виробнику, компанія втратить 175 млн фунтів

Завершити угоду планують у другій половині 2026 року після отримання необхідних регуляторних погоджень у Великій Британії.

ЄС звинуватив TikTok у порушенні правил безпеки дітей в інтернеті

Якщо провину компанії доведуть, платформі може загрожувати штраф до 6% її глобального річного обороту.

Понад 100 млн грн збитків: як держава підтримає видавництва та друкарні після обстрілів

Мінекономіки та Мінкульт розпочали спільну роботу з відновлення українських...

У Львові затвердили нові тарифи на воду з 1 серпня: скільки платитимуть містяни

Як зазначили в міськраді, попередній тариф діяв ще з 2022 року і становив 25,88 грн за кубометр, а нова затверджена нова вартість складає вже 56,38 грн за 1 м³.

Facebook перетворюється на TikTok: платформа тестує зміни інтерфейсу

Головна зміна полягає в тому, що одразу після відкриття застосунку частина користувачів замість звичної стрічки бачитиме повноекранне відео.

В Україні створюють Національну платформу ШІ-спільноти: Мінцифри оголосило про збір заявок

З 23 липня 2026 року в Україні стартував перший етап ініціативи – глобальний мапінг ринку та збір заявок для формування відкритого реєстру.

ЄС заборонив знищувати нерозпродані товари: як це вплине на люксові бренди

Із 19 липня великим компаніям, зокрема LVMH, Prada, Chanel та власнику Zara Inditex, заборонено спалювати нерозпродану продукцію чи відправляти її на звалище.

Рекордні продажі та 10 млрд грн інвестицій: підсумки роботи Nestlé в Україні за перше півріччя

До кінця 2026 року Nestlé планує довести загальний обсяг інвестицій до 10 млрд грн, що є співмірним із показниками минулого року.

Цікаві записи

Схожі публікації