П'ятниця, 7 Серпня, 2026
П'ятниця, 7 Серпня, 2026
ГоловнаНовиниБізнесПісля втрати $20 млн Multiplex запускає нові кінотеатри: де відкриються перші локації

Після втрати $20 млн Multiplex запускає нові кінотеатри: де відкриються перші локації

Мережа кінотеатрів Multiplex оголосила про намір розширити присутність на ринку. До завершення 2026 року компанія планує запустити нові кінотеатри у столиці та кількох регіонах країни. Крім того, мережа розраховує завершити рік з прибутком +10%.

Про стратегію розвитку компанії та поточну ситуацію на ринку в інтерв'ю Delo.ua розповів генеральний директор Multiplex Роман Романчук.

За підсумками перших шести місяців 2026 року мережа зафіксувала невелике збільшення кількості відвідувачів — менш ніж на 5% у річному вимірі. Водночас галузь ще не повернулася до довоєнних показників — рівень відвідуваності кінотеатрів Multiplex залишається приблизно на 44% нижчим, ніж у 2019 році.

"Завдяки сильному контенту ми бачимо приріст. Однак це буквально кілька відсотків – менш як 5%. Якщо Збройні сили України триматимуть оборону так само стійко, ми сподіваємося завершити рік із невеликим зростанням відвідуваності порівняно з минулим роком", — зазначив директор мережі.

Мережа Multiplex інвестує у розвиток попри війну 

Попри високі ризики, Multiplex продовжує реалізовувати інвестиційні плани. До завершення року компанія має намір відкрити нові кінотеатри як у Києві, так і в інших містах України.

Конкретні локації поки не розголошуються, однак у компанії наголошують, що розвиток мережі не зупиняється навіть в умовах війни. Одночасно оператор модернізує чинні комплекси, збільшує кількість залів у вже працюючих кінотеатрах та інвестує в оновлення інфраструктури.

Popcorn market в кінотеатрі MULTIPLEX у Retroville / джерело: ТРЦ Retroville

Понад $20 млн втрат через війну

За час повномасштабного вторгнення компанія втратила три об'єкти — у Маріуполі, Запоріжжі та Кривому Розі. Загальні збитки від руйнування майна перевищили $20 млн.

Крім повністю втрачених кінотеатрів, пошкоджень зазнали ще 9 об'єктів мережі.

Більшість із них уже вдалося повернути до роботи. Після відновлювальних робіт знову запрацювали кінотеатри:

  • у київських ТРЦ Retroville та Lavina Mall;
  • в одеському ТРЦ Riviera;
  • у харківських ТРЦ Nikolsky і "Дафі".

Паралельно компанія відкрила новий кінотеатр в Ужгороді та збільшила кількість залів на окремих робочих майданчиках.

Харків став прикладом нової моделі співпраці для мережі

Одним із найбільш показових прикладів роботи компанії залишається Харків. Попри постійні ризики безпеці, Multiplex продовжує працювати у двох місцевих торгівельно-розважальних центрах.

Кінотеатр у Nikolsky після обстрілу повністю відновили. Натомість у комплексі "Дафі" частина залів поки що залишається закритою.

За словами Романчука, певний час об'єкт працював зі збитками. Вирішити проблему вдалося після перегляду умов співпраці з власниками торговельного центру. Сторони погодили модель, за якої орендна плата безпосередньо залежить від фактичного товарообігу. Разом зі скороченням операційних витрат це дозволило вивести кінотеатр на рівень операційної беззбитковості.

Бізнес очікує приросту виторгу

Фінансові показники компанії демонструють позитивну тенденцію. За підсумками 2025 року обсяг продажів Multiplex збільшився на 18% і досяг 2,1 млрд грн.

На 2026 рік менеджмент прогнозує ще близько 10% приросту виторгу. Водночас у компанії визнають, що реалізація прогнозу безпосередньо залежить від ситуації на фронті, стабільності економіки та споживчих настроїв.

Актуально

Захід уже не лідер: де тепер українці шукають великі квартири понад 100 м²

Ринок просторих квартир в Україні змінює географію. Покупці все...

В США запроваджують обов'язкову заставу для іммігрантів: скільки доведеться сплатити за візу

Тепер замість остаточної відмови іноземці отримають своєрідний другий шанс – можливість довести свою фінансову спроможність через внесення застави.

Трамп підписав укази про обмеження в США громадянства за правом народження

Раніше Верховний суд відхилив попередню спробу американського лідера.

Сонячний РеСтарт: ветеранам пропонують опанувати нову професію у відновлювальній енергетиці

Один з напрямів програми стосується проєктування сонячних електростанцій і є абсолютно інклюзивним, адже зорієнтований виключно на роботу за комп'ютером.

Найпопулярніші модні бренди 2026 року: Chanel, Miu Miu та Dior очолили рейтинг Lyst

Chanel зберіг статус найпопулярнішого модного бренду у світі за...

COOSH виходить за межі України: український fashion-бренд відкриє перший магазин у Варшаві

Український бренд одягу COOSH заявив про вихід на міжнародний...

Українські підприємці, які інвестують у девелопмент

Як формуються нові альянси, де підприємці з інших галузей стають співінвесторами й партнерами будівельних компаній.

Цікаві записи

Схожі публікації