Генеральний директор Mercedes-Benz Ола Келленіус закликає керівництво Європейського Союзу переглянути протекціоністську політику щодо китайських електромобілів. На його думку, введення каральних тарифів може зашкодити автомобільній галузі в цілому.
Про це повідомляє Financial Times.
Керівник німецького автогіганта наголошує на необхідності досягнення компромісу з Пекіном щодо скасування підвищених мит. Він підкреслює, що Китай став невід'ємною частиною глобального автомобільного ланцюга постачання. Адже ця країна забезпечує виробників сировиною, сучасними чіпами та важливими компонентами.
Передумови конфлікту
У жовтні 2024 року Європейський Союз запровадив підвищені мита на китайські електромобілі, які досягли 45%. Це рішення стало відповіддю на різке зростання продажів китайських електрокарів на європейському ринку та звинувачення у несправедливому субсидуванні виробників урядом КНР. За введення мит проголосували 10 країн-членів ЄС, тоді як п'ять країн, включаючи Німеччину, виступили проти, а 12 держав утрималися від голосування.

У відповідь на дії ЄС Китай запровадив антидемпінгові тарифи на європейський коньяк та розпочав розслідування щодо імпорту свинини та молочних продуктів. Наразі обидві сторони ведуть переговори щодо можливих альтернатив тарифній політиці. Розглядаються варіанти запровадження механізму контролю за цінами та обсягами експорту. Європейська комісія наполягає на тому, що будь-які альтернативні рішення повинні відповідати правилам Світової організації торгівлі та враховувати питання китайських субсидій.
Наслідки для ринку
Дані Bloomberg демонструють суттєвий вплив нових тарифів на присутність китайських виробників у Європі. Частка китайських електромобілів у загальних реєстраціях знизилась до 7,4% у листопаді з 8,2% у жовтні 2024 року. Найбільше постраждав бренд MG компанії SAIC, чиї продажі впали на 58% порівняно з попереднім роком. Водночас компанія BYD демонструє позитивну динаміку, збільшивши кількість реєстрацій більш ніж удвічі – до 4796 автомобілів у листопаді.
