П'ятниця, 10 Липня, 2026
П'ятниця, 10 Липня, 2026
ГоловнаНовиниКитай дозволив комерційні авіаперевезення дронами: видані перші ліцензії

Китай дозволив комерційні авіаперевезення дронами: видані перші ліцензії

Управління цивільної авіації Китаю видало перші в країні дозволи двом компаніям на експлуатацію автономних пасажирських дронів. Компанії EHang Holdings, що котирується на Nasdaq, та Hefei Hey Airlines отримали сертифікати авіаперевізника минулої суботи.

Про це повідомляє South China Morning Post.

Ці сертифікати були останньою регуляторною перешкодою для запуску комерційних послуг. Оскільки пасажирські дрони вже отримали необхідні сертифікати типу, виробництва та льотної придатності. Тепер обидві компанії можуть використовувати безпілотні літальні апарати для надання комерційних пасажирських послуг.

Спочатку основною послугою стануть міські оглядові екскурсії. Втім, з часом літаючі таксі можуть перетворитися на альтернативу наземному транспорту, особливо в містах із перевантаженим дорожнім рухом. Пекін активно розвиває сектор маловисотних польотів як частину стратегії економічного зростання країни. За прогнозами аналітиків, ринок літаючих таксі та пов'язаних технологій може досягти 207 мільярдів доларів США до 2025 року.

Про компанію EHang

EHang є провідною китайською компанією у сфері автономних літальних апаратів. Заснована у 2014 році, вона розробляє та виробляє безпілотні авіаційні системи. Вони вже використовуються в Китаї для аерозйомки, фотографії, реагування на надзвичайні ситуації та проведення досліджень.

Компанія стала відомою завдяки моделі EHang 184, першому у світі автономному літальному апарату для перевезення пасажирів, який був представлений у 2016 році. Пізніше вона розробила EHang 216, двомісну модель із 16 пропелерами, яка може розвивати швидкість до 130 км/год і має дальність польоту до 16 км.

Удосконалена версія EHang 216-S, яка отримала дозвіл на комерційні польоти у жовтні 2023 року, має збільшену дальність польоту до 32 км. Компанія також випустила спеціалізовану модифікацію EHang 216F для гасіння пожеж у висотних будівлях.

Літаючі таксі / Фото: South China Morning Post
Літаючі таксі / Фото: South China Morning Post

EHang активно розвиває міжнародну співпрацю. Компанія відкрила дослідницький центр у французькому місті Ліон та співпрацює з австрійською аерокосмічною групою FACC для сертифікації та виробництва своїх апаратів у Європі.

Про компанію Hefei Hey Airlines

Hefei Hey Airlines стала другою компанією, яка отримала ліцензію на комерційні перевезення пасажирів безпілотними літальними апаратами в Китаї. Варто відзначити, що ця компанія не пов'язана з проєктом Hefei Airlines, який був анонсований ще у 2014 році, але так і не розпочав діяльність.

Натомість Hefei Hey Airlines представляє нове покоління авіаційних компаній, зосереджених на розвитку безпілотних технологій перевезення пасажирів та інтеграції у формування низьковисотної економіки Китаю.

Актуально

Google маркуватиме рекламу, створену ШІ: як впізнати генеративний контент

Ця ініціатива спрямована на підвищення прозорості цифрового ринку в епоху масового поширення генеративного ШІ.

Польська PKP Intercity планує запустити додатковий щоденний поїзд Варшава–Київ

Проєкт передбачає відкриття нового регулярного щоденного сполучення, яке суттєво розширить пасажирські логістичні можливості між двома країнами.

В Україні до мільйона бездомних і більшість з них – це ВПО

Серед бездомних переважають чоловіки — 69%. Найчисельніша вікова група — від 41 до 59 років.

На міжнародних конкурсах нагородили кримські вина як російські

Укрвинпром вже підготував офіційну заяву і звернувся до державних органів з проханням ініціювати реагування на міжнародному рівні.

Інфляція в Україні сповільнилася до 7,2%: що подешевшало та що продовжує дорожчати

У червні 2026 року споживчий ринок України продемонстрував незначне...

Гроші за пляшки та банки: Кабмін просять запровадити в Україні європейську систему заставної вартості тари

На старті фокус націлений на пластикові пляшки (PET) місткістю до 3 літрів та алюмінієві банки будь-якого об'єму для алкогольних та безалкогольних напоїв.

Київстару дозволили купити GigaCloud, але АМКУ поставив жорсткі умови

Антимонопольний комітет України погодив придбання хмарного провайдера GigaCloud компанією...

Uklon запускає власні міжнародні автобусні рейси Uklon Travel Bus: які напрямки обрані на старті

На пілотному етапі компанія запускає два популярні міжнародні напрямки: Київ – Варшава та Одеса – Кишинів.

Цікаві записи

Схожі публікації