Середа, 22 Квітня, 2026
Середа, 22 Квітня, 2026
ГоловнаНовиниAuchan запускає склад з ШІ та роботами для швидкої доставки продуктів

Auchan запускає склад з ШІ та роботами для швидкої доставки продуктів

Мережа Auchan відкрила один із найтехнологічніших логістичних центрів для харчових продуктів у Вільчій Гурі поблизу. Центр площею 18 000 м² здатний обробляти до 40 000 замовлень на тиждень, забезпечуючи обслуговування Варшавської агломерації й інших великих міст — Лодзь, Краків та Катовіце.

Про новий сучасний склад Auchan повідомляє Wiadomosci Handlowe.

Інвестиція проєкту в 34 мільйони євро відображає прагнення Auchan зміцнити позиції на польському ринку e-grocery, підвищуючи швидкість обслуговування та розширюючи асортимент товарів.

Auchan відкриває ультрасучасний автоматизований склад у Польщі: революція e-grocery

Склад побудовано за моделлю BTS та розроблено компанією Panattoni з урахуванням потреб онлайн-торгівлі. На відміну від стандартної орендної нерухомості, BTS повністю адаптований під бізнес-процеси орендаря. Основою об'єкта стала система автоматизації Ocado, що поєднує робототехніку, штучний інтелект і машинне навчання.

Роботи самостійно переміщують товари по багаторівневій системі, оптимізуючи процес збору замовлень і зменшуючи людський фактор. 

Роботизований склад / фото: Auchan

Інфраструктура майбутнього: охолодження, морозильні камери та кабельні мережі

Склад оснащений сучасними холодильними та морозильними системами, посиленими перекриттями, які витримують високі навантаження робототехніки, та технологічними кабельними мережами: 

  • 7 км підключень до електромережі,
  •  100 км внутрішньої проводки.

На старті центр вміщує 16 000 товарів, найближчим часом їх кількість збільшиться до 20 000, а згодом — до 50 000. 

Розширення онлайн-торгівлі — нова стратегія Auchan

Як зазначив генеральний директор Auchan Polska Александр Соссар, новий склад забезпечить високий рівень сервісу та доступ до широкого асортименту. До березня 2025 року компанія планує розширити доставлення у ще три великі міста, де наразі немає системи доставлення.

"Це проривний момент у нашому партнерстві з Auchan Polska. З відкриттям складу у Вільчій Гурі ми запровадимо новий рівень онлайн-обслуговування клієнтів на польському продуктовому ринку, що підтримуватиметься передовими технологіями Ocado", — підкреслив Соссар.

Новий склад Ашан / фото: Auchan

Про систему Ocado — головне 

Система Ocado дозволяє сотням роботів працювати автономно у тривимірній сітці, що значно підвищує ефективність і майже знижує до нуля вірогідність помилок у роботі складу. Використання штучного інтелекту та машинного навчання оптимізує маршрути переміщення товарів і прискорює комплектацію замовлень.

За словами Грегора Уліцки, президента Ocado Solutions у Європі, центр є "новим еталоном для ринку електронної комерції у Центральній та Східній Європі":

"Об'єкт запускається з використанням найновіших рішень автоматизації Ocado, включаючи роботизоване комплектування на базі штучного інтелекту та одних із найсучасніших у світі промислових роботів, надрукованих на 3D-принтері. Це також найшвидший у світі процес будівництва для CFC такого типу."

Проєкт демонструє, як роботизація та інновації у логістиці стають ключовими у зростанні та конкурентоспроможності сучасному ринку e-commerce.

Auchan в Україні — фокус на онлайн-торгівлю

Не лише в Польщі, а й в Україні відома мережа активно впроваджує автоматизацію процесів та прискорює перехід до онлайн-продажів. Так, у квітні 2025 року французький ритейлер Auchan Україна завершив роботу єдиного гіпермаркету в Чернівцях. Рішення ухвалено в рамках стратегії оптимізації бізнесу та активного розвитку електронної комерції. Онлайн-платформа auchan.ua залишає українцям доступ до більшості товарів щоденного попиту, за винятком продуктів фреш-сегменту.

Генеральна директорка мережі, Марта Труш, підкреслила, що компанія прагне оздоровити бізнес, забезпечити ефективність операцій та створити основу для довгострокового зростання в Україні.

Протягом 2024 року мережа Auchan активно розвивала формат Pick Up Point — невеликі торгівельні точки, що дозволяють швидко отримувати замовлення онлайн. П'ять нових точок відкрито у Києві та передмісті Гатного.

Pick Up Point Auchan на Вокзальній площі в Києві / фото: Auchan

В кінці 2024 року Auchan відкрив перший аутлет у Києві, пропонуючи одяг, взуття та аксесуари попередніх колекцій зі знижками 30–90%. Мережа планує подальгий розвиток аутлетів.

Та першочерговим завданням Auchan у 2025 році є захист клієнтів та персоналу. Під час повітряних тривог магазини можуть тимчасово зупиняти роботу. Для забезпечення стабільності в умовах енергетичної нестабільності мережа оснащує об'єкти дизель-генераторами, впроваджує енергоощадні системи освітлення та модернізує холодильне обладнання.

Актуально

Соцмережі для дітей в Україні: чи готова влада до обмежень і що кажуть експерти

Для частини українських дітей соцмережі — єдиний канал зв'язку з рідними, що покинули домівки, або батьками на фронті.

Ініціатива Adidas з продажу одного кросівка нарешті запрацювала в Україні

Це правило розповсюджується на весь асортимент взуття у всіх офіційних фізичних магазинах Adidas в Україні, включно з дисконт-центрами (аутлетами).

До $173 тисяч на рік: скільки заробляють вчителі у різних країнах світу

Рейтинг річних зарплат вчителів старшої школи у країнах Організації економічного співробітництва та розвитку за даними звіту Education at a Glance 2025.

Польська мережа Żabka запускає власний кредитний сервіс та відстрочку платежів

Фінансовий сервіс Żappka Pay перетворить популярний мобільний застосунок мережі на повноцінний банківський інструмент.

Єдиний в Україні шинний завод ROSAVA зупинився: 1200 працівників втратили роботу

Підприємство тривалий час перебувало в центрі судових спорів щодо власності та боргів, що тривають з 2018 року.

OnlyFans продає частку після смерті власника: платформу оцінили в $3 млрд

Потенційним покупцем виступає маловідома інвестиційна фірма Architect Capital із Сан-Франциско.

Український текстильний гігант ТК Group підкорив новий європейський ринок

Чернігівські тканини вже успішно купують у Німеччині, Франції, Данії, Литві, Латвії, Румунії, Грузії та Швеції.

89% українців готові їсти одну й ту ж страву щодня: результати опитування Bolt Food

Попри те, що ресторани та доставка стають дедалі доступнішими, домашня їжа залишається найпопулярнішою серед українців.

Цікаві записи

Схожі публікації