Середа, 26 Серпня, 2026
Середа, 26 Серпня, 2026
ГоловнаНовиниБізнесУкраїнські пивовари заробили рекордні 46 мільярдів гривень у 2024 році: топ-15 компаній

Українські пивовари заробили рекордні 46 мільярдів гривень у 2024 році: топ-15 компаній

Пивоварна галузь України продовжує демонструвати стійкість навіть в умовах повномасштабної війни. У 2024 році українці витратили на пивні напої на 7 мільярдів гривень більше порівняно з попереднім роком. Загальний дохід галузі досяг 46,3 мільярда гривень, що на 17,5% перевищує показник 2023 року, коли він становив 39,4 мільярда гривень.

Про це свідчать результати дослідження VKURSI.

Особливо вражаючим є порівняння з 2022 роком, коли через початок повномасштабної війни обсяг ринку впав до 30,2 мільярда гривень. Зростання на 53% за два роки свідчить про успішну адаптацію підприємств до складного економічного середовища та поступове відновлення споживчого попиту на внутрішньому ринку.

Стабілізація прибутковості після кризи

Сукупний прибуток пивоварної галузі у 2024 році склав 2,5 мільярда гривень, що практично відповідає рівню 2023 року. Цей показник особливо важливий з огляду на те, що у 2022 році галузь зазнала збитків у розмірі 699 мільйонів гривень.

Концентрація прибутку серед провідних гравців залишається високою. Лише дві компанії отримали прибуток понад 1 мільярд гривень, три компанії заробили від 100 мільйонів до мільярда, а ще десять компаній мали прибуток від 10 до 100 мільйонів гривень. Найвища концентрація прибутку спостерігається у компанії, зареєстрованої в Запоріжжі, яка забезпечила 84% загального прибутку галузі.

Інфографіка: VKURSI

Лідери ринку та їхні фінансові результати

Абсолютним лідером за прибутковістю стало ПрАТ "Карлсберг Україна", яке виробляє такі популярні бренди як "Арсенал", "Robert Doms" та "Львівське". Компанія отримала прибуток у розмірі 2,1 мільярда гривень, що становить левову частку загального прибутку галузі.

Друге місце посідає ПрАТ "Оболонь" з прибутком 1,2 мільярда гривень. Компанія відома своїми брендами "Оболонь" та "Жигулівське", які традиційно користуються попитом серед українських споживачів.

Третє місце належить ТОВ "Євроазіатська пивна група", виробнику бренду "Старгород", з прибутком 180 мільйонів гривень. Ця компанія продемонструвала найвищу динаміку зростання, збільшивши прибуток на рекордні 932% порівняно з 2023 роком.

Успішні історії відновлення

Серед компаній, що заслуговують на особливу увагу, слід відзначити ТОВ "Пивоварня Зіберта" з прибутком 153 мільйони гривень та ТОВ "Пивоварня Опілля", яка заробила 107 мільйонів гривень на виробництві однойменного бренду.

Особливо цікавою є історія ТОВ "Перша приватна броварня", яка виробляє пиво під брендами "Нефільтроване", "Бочкове", "Різдвяний смак" та "Закарпатське". Якщо у 2023 році компанія зазнала збитків у розмірі 25,5 мільйона гривень, то у 2024 році вона не лише вийшла у прибуток, але й заробила 35,8 мільйона гривень, що становить зростання на 240%.

Інфографіка: VKURSI

Регіональний розподіл та іноземні інвестиції

Незважаючи на близькість до лінії фронту та регулярні повітряні тривоги, компанії Запорізької області згенерували найбільший загальний прибуток у розмірі 2,2 мільярда гривень. Це пов'язано з розташуванням у регіоні потужностей ПрАТ "Карлсберг Україна".

Суттєві результати також показали підприємства Харківської області з прибутком 177 мільйонів гривень, Київської області зі 146 мільйонами гривень, Тернопільської області зі 126 мільйонами гривень та Хмельницької області з 88 мільйонами гривень.

Серед досліджених компаній дві мають іноземний капітал. ПрАТ "Карлсберг Україна" належить шведській компанії Baltic Beverages Invest Aktiebolag та АТ "Укрпиво", а ТОВ "Перша приватна броварня" засновано кіпрською компанією Boneten Limited з кінцевими бенефіціарами Андрієм та Марією Мацола, а також громадянином Нової Зеландії Ніколасом Хендерсоном-Стюартом.

Перспективи розвитку галузі

Зростання доходів галузі відбулося завдяки активізації виробництва, розширенню дистрибуції та поступовому відновленню збутових каналів у регіонах. Споживчий попит на внутрішньому ринку продовжує підвищуватися, а пивна продукція зберігає стійкі позиції в роздрібній торгівлі.

Середня споживча ціна на пиво вітчизняного виробництва у 2024 році залишалася відносно стабільною з незначними коливаннями. Загалом зафіксовано зростання середньої ціни з 32,8 гривні у 2023 році до 34,1 гривні у 2024 році за пляшку об'ємом 0,5 літра.

За даними платформи VKURSI Market BI, у 2024 році на ринку працювало 299 компаній, для яких основним напрямом діяльності є виробництво пива. Упродовж року також зареєстровано 11 нових підприємств у цій сфері, що свідчить про привабливість галузі для інвесторів навіть в умовах воєнного стану.

Актуально

Гроші за переїзд у провінцію: Португалія платить понад €5 тисяч іноземцям та українським біженцям

Претендувати на ці кошти можуть не лише громадяни Євросоюзу, а й вихідці з третіх країн, які легально перебувають на території Португалії.

Ціни на арабіку злетіли на 36%: як аномальні зливи у Бразилії вдарять по Starbucks та Lavazza

Серйозні пошкодження врожаю вже спровокували ціновий стрибок та загрожують дефіцитом якісних зерен для глобальних кавових гігантів.

Укрзалізниця замовила інноваційні вагони на понад 1 млрд грн: у чому їх особливість

Партнером у реалізації цього проєкту традиційно виступив вітчизняний виробник – ПАТ Крюківський вагонобудівний завод.

Понад 93% в тіні: дослідження ринку електронних сигарет в Україні

Згідно з отриманими даними, 93,3% продукції не відповідають вимогам законодавства й лише 4% товарів на ринку за всіма ознаками є повністю легальними.

Більше імпорту та товарів на полицях: Укргазбанк збільшив фінансування Fozzy Group до 800 млн грн 

Укргазбанк майже утричі розширив ліміт документарних операцій для Fozzy...

MAUDAU скорочує команду після атак РФ: кого торкнулися зміни

MAUDAU, український онлайн-маркетплейс, що входить до Fozzy Group, переглядає...

Мільйонні дивіденди від контенту для дорослих: скільки отримав засновник OnlyFans за рік до смерті

Британська компанія Fenix International Ltd, яка є материнською компанією OnlyFans, відзвітувала про 714 млн доларів прибутку до оподаткування за минулий рік.

Цікаві записи

Схожі публікації