Неділя, 26 Липня, 2026
Неділя, 26 Липня, 2026
ГоловнаНовиниБізнесОККО планує запустити біоетанольний завод у 2026 році: деталі проєкту

ОККО планує запустити біоетанольний завод у 2026 році: деталі проєкту

Український концерн "ОККО" має намір ввести в експлуатацію завод з виробництва біоетанолу в липні-вересні 2026 року. Загальна вартість інвестиційного проєкту сягне 110 мільйонів євро. Компанія вкладає 35 мільйонів євро власних коштів, а 75 мільйонів євро залучає у вигляді кредитування.

Про це повідомив генеральний директор компанії Василь Даниляк на конференції "Будівництво та інфраструктура: ключові галузі зростання економіки", організованій аналітичним центром We build Ukraine.

Два фінансові інститути забезпечують підтримку проєкту: ЄБРР надав 60 мільйонів євро з терміном повернення дев'ять років, а "Райфайзен Банк Україна" виділив 15 мільйонів євро на семирічний період.

ОККО / Фото: з сайту компанії
ОККО / Фото: з сайту компанії

Компанія має на меті у 2025 році завершити будівництво елеваторних та складських об'єктів для прийому кукурудзи з власного аграрного кластера, що є важливим кроком для формування сировинної основи виробництва.

Відповідно до технічних параметрів, завод зможе виробляти 83 тисячі тонн біоетанолу та 70 тисяч тонн тваринних кормів щороку. Для досягнення таких показників виробництва підприємству необхідно буде щорічно переробляти 270 тисяч тонн кукурудзи.

Виробництво біоетанолу є кроком до диверсифікації діяльності компанії та відповідає сучасним тенденціям розвитку альтернативних видів палива. Біоетанол розглядається як перспективне паливо, використання якого сприяє зменшенню викидів та підвищенню енергетичної безпеки.

Про компанію

ОККО є однією з основних нафтогазових компаній України у сфері роздрібної торгівлі нафтопродуктами. Компанія розпочала свою діяльність у 1999 році з відкриття першої автозаправної станції у місті Стрий Львівської області. Наступного року у Львові був відкритий перший автозаправний комплекс із додатковою інфраструктурою.

ОККО / Фото: пресслужба компанії
ОККО / Фото: пресслужба компанії

На 2025 рік мережа ОККО включала більше 400 автозаправних комплексів, ресторани, 11 нафтобаз та газонаповнювальну станцію на Львівщині. Компанія також має 19 лабораторій контролю якості нафтопродуктів. Власником мережі є АТ "Концерн Галнафтогаз" зі штаб-квартирою у Львові. З 2009 року частка акцій компанії належить Європейському банку реконструкції та розвитку.

ОККО розвиває програму лояльності Fishka та супутні бренди, серед яких заклади харчування A la minute, Pasta mia, Hot-café, мережа магазинів Tobi та центр паливних випробувань TFC. ОККО регулярно входить до рейтингів провідних роботодавців та найбільших платників податків на ринку пального в Україні.

Актуально

Виробник Durex продає бізнес у Росії місцевому виробнику, компанія втратить 175 млн фунтів

Завершити угоду планують у другій половині 2026 року після отримання необхідних регуляторних погоджень у Великій Британії.

ЄС звинуватив TikTok у порушенні правил безпеки дітей в інтернеті

Якщо провину компанії доведуть, платформі може загрожувати штраф до 6% її глобального річного обороту.

Понад 100 млн грн збитків: як держава підтримає видавництва та друкарні після обстрілів

Мінекономіки та Мінкульт розпочали спільну роботу з відновлення українських...

У Львові затвердили нові тарифи на воду з 1 серпня: скільки платитимуть містяни

Як зазначили в міськраді, попередній тариф діяв ще з 2022 року і становив 25,88 грн за кубометр, а нова затверджена нова вартість складає вже 56,38 грн за 1 м³.

Facebook перетворюється на TikTok: платформа тестує зміни інтерфейсу

Головна зміна полягає в тому, що одразу після відкриття застосунку частина користувачів замість звичної стрічки бачитиме повноекранне відео.

В Україні створюють Національну платформу ШІ-спільноти: Мінцифри оголосило про збір заявок

З 23 липня 2026 року в Україні стартував перший етап ініціативи – глобальний мапінг ринку та збір заявок для формування відкритого реєстру.

ЄС заборонив знищувати нерозпродані товари: як це вплине на люксові бренди

Із 19 липня великим компаніям, зокрема LVMH, Prada, Chanel та власнику Zara Inditex, заборонено спалювати нерозпродану продукцію чи відправляти її на звалище.

Рекордні продажі та 10 млрд грн інвестицій: підсумки роботи Nestlé в Україні за перше півріччя

До кінця 2026 року Nestlé планує довести загальний обсяг інвестицій до 10 млрд грн, що є співмірним із показниками минулого року.

Цікаві записи

Схожі публікації